Chcesz być na bieżąco z aktualnościami? Zasubskrybuj „tablicę informacyjną” Seriali na Facebooku.
Link: https://www.facebook.com/seriale.macsieniel

Seriale, seriale, seriale…

Kto nie ogląda seriali? Dla mnie kiedyś były jedynie dodatkiem do wolnego czasu, czymś bez większej wartości. Ale kiedyś też trudno było o dobry serial: te zagraniczne pojawiały się rzadko (a ile razy można było w kółko oglądać Kojaka?), a nasze polskie były… no cóż, były różne. Na szczęście coraz częściej na ekranach pojawiał się dobry serial z Zachodu, a i nasi twórcy stworzyli kilka naprawdę dobrych pozycji. A obecnie, w dobie internetu i serwisów VOD, możemy wręcz mówić o „klęsce urodzaju”.

Konstrukcja strony jest bardzo prosta: dział „Seriale” zawiera opisy tych produkcji, które w jakiś sposób przykuły moją uwagę. „Sezony” to wykaz poszczególnych odcinków oraz (gdy mam czas się tym zająć) ich krótkie streszczenia. „Ludzie” to minimalistyczne wizytówki występujących w opisywanych serialach pań i panów, a także osób związanych z produkcją czy reżyserią. Wreszcie, w dziale „Dodatki”, znajdziecie różne hasła ogólnie związane z serialami (np. opisy nagród telewizyjnych, terminy techniczne itp.).

Na koniec: ta strona nie jest jakimś kompendium wiedzy o serialach. Takich w sieci jest sporo, tworzonych przez całe redakcje. Tu znajdą się jedynie opisy tych, które oglądałem (lub oglądam) i na tyle są wg mnie dobre, że chcę je po swojemu uwiecznić. Opisy te raz są bardziej szczegółowe, raz mniej, może się zdarzyć, że natraficie na przedawnione (np. gdy nie dopiszę nic o jakimś nowym sezonie), ale zajmuję się tym wyłącznie po amatorsku, w ramach hobby, liczę więc na pewną wyrozumiałość.

  • start
  • ostatnio zmienione: 03.09.2018