FBI: sezon 1


Lp Ep Tytuł Premiera
101Pilot25.09.2018
Maggie Bell

W czynszowej kamienicy eksploduje bomba. Na miejsce przyjeżdzają agenci Bell i Zidan. Bell, tknięta przeczuciem, wstrzymuje wejście do budynku. Miała rację: po chwili eksploduje drugi ładunek. Początkowo wszystko wygląda na wojnę gangów, jednak ich główny podejrzany sam zostaje znaleziony martwy. W końcu łączą z wybuchami Roberta Lawrence'a, bogatego prawnika, zwolennika „czystości Ameryki”. Chce on dokonać kilku zamachów bombowych preparując winę muzułmańskich ekstremistów. Jego głównym celem jest miejscowa konferencja o relacjach z krajami arabskimi. Bell i Zidane aresztują Lawrence'a, a analityczka Chazan w ostatniej chwili rozbraja ładunek.

202Green Birds2.10.2018
Omar Zidan

Bell i Zidan zostają skierowani do zbadania sprawy śmierci kilkunastu osób. Ofiary zmarły nagle, w zbliżonym czasie, w obrębie zaledwie kilku przecznic. Bell trafia na rachunek z pobliskiego baru, na zapisie z monitoringu widzą nastolatkę, która zatruwa jedzenie. Inne kamery zajerestrowały ją, gdy wyrzucała swój plecak. Dziewczyna sama się odnajduje: trafia do szpitala jako kolejna ofiara zatrucia. Początkowo ślad wiedzie do grupy anarchistycznej, z którą była związana, jednak prawda jest gorsza: zwerbował ją ISIS. Za wszystkim stoi Barhom, czeczeński islamista, znany Zidanowi z czasów, gdy służył na Bliskich Wchodzie. Terrorysta wykorzystywał odrzucone przez rówieśników nastolatki z problemami robiąc z nich zamachowczynie. Gdy FBI go dopada, Barhom bierze zakładniczkę. Zidan, nie mając wyjścia, zabija Czeczena.

303Prey9.10.2018
Dana Mosier

Do przypadkowego domu dociera ranna dziewczyna. Jest pokryta błotem, ma kilkadziesiąt ran kłutych. Okazuje się ukraińską imigrantką, którą ktoś chciał zamordować i myśląc, że nie żyje, zakopał w lesie. Idąc jej śladem policja odnajduje ponad 20 grobów. FBI przejmuje śledztwo, agenci natrafiają na zakrojony na szeroką skalę handel kobietami zmuszanymi do prostytucji. Te z nich, które sprawiały swym oprawcom kłopoty, były mordowane. Nie wystarczy schwytać tylko samego mordercę, agenci muszą dojść do samych szefów. Maggie Bell udaje się złamać opór zatrzymanego Ukraińca z przestępczej grupy, wszyscy zostają ujęci, a przetrzymywane kobiety uwolnione.

404Crossfire16.10.2018
Jubal Valentine

W centrum miasta snajper zabija 3 osoby, m.in. prokuratora. FBI podejrzewa, że był on głównym celem, jednak po kilku godzinach snajper uderza ponownie: zabija 6 mieszkańców przedmieścia. Bell i Zidan trafiają na trop Coopera, byłego żołnierza. Zmarła mu żona, potem został eksmitowany z budynku, w którym teraz zginęli ludzie. Ma poczucie krzywdy, mści się na prawnikach, na byłych współlokatorach. Agenci odkrywają też, że nie działa sam: jego pomocnikiem jest bezdomny Somalijczyk. Udaje im się schwytać chłopaka, z rozmowy wnioskują, że Cooper zaatakuje kościół przy szpitalu, gdyż uważa, że bóg go oszukał odbierając mu żonę. Po namierzeniu Meggie próbuje przekonać go do poddania się. Gdy snajper chce zabić przechodnia, agentka każe strzelcom SWAT go zlikwidować.

505Doomsday23.10.2018
Kristen Chazal

W elektrowni atomowej trwają ćwiczenia. Podczas omawiania zajęć ponownie odzywa się alarm, tym razem prawdziwy. Ujawniono drobny sabotaż, znaleziono też ciało zastrzelonej Cameron Porter, inspektor kontrolującej zakład. Bell i Zidan odkrywają, że była związana z Fletcherem, inżynierem jądrowym poszukiwanym przez FBI za ujawnienie tajemnic rządowych. Cameron niedawno jeździła na Kubę, gdzie widziano Fletchera, są podejrzenia, że potajemnie wrócił do USA. Śledząc jego przyjaciela agenci namierzają i zatrzymują naukowca. Przedtem ginie pracownik elektrowni, sprawca sabotażu, którym chciano obarczyć Porter. Bell nie wierzy w winę Fletchera. Inżynier ujawnił tajne dane w trosce o bezpieczeństwo ludzi: zabezpieczenia elektrowni były wadliwe. Za zabójstwami stał przedstawiciel firmy, która nie chciała inwestować dużych pieniędzy w modernizację sprzętu.

606Family Man30.10.2018
Porwano dziecko senatora Lyncha. Agentów zastanawia zgranie w czasie podczas ataku, jakby napastnicy znali zwyczaje domowników. Ian Lim, komputerowiec FBI, wykrywa w domu ukrytą kamerę. Kristen Chazal znajduje artykuł sprzed lat, w którym Lyncha oskarżano o romans. Dawna kochanka, Nicole Sousa, niedawno odwiedziła jego dom prosząc o pieniądze. Agenci wkraczają do jej mieszkania, kobieta ma syna - to dziecko senatora. Lynch, zanim trafił do polityki, prosił swego przyjaciela Finnegana o załatwienie z nią sprawy, ten ją nastraszył. Gdy ponownie odwiedzają Nicole znajdują ją martwą. Trop wiedzie do Finnegana: porwał dziecko Lyncha w zemście za odmowę pomocy jego synowi skazanemu za handel narkotykami. Chciał wrobić Nicole, dlatego upozorował jej samobójstwo. Dziecko zostaje uratowane, Lynchowie postanawiają adoptować syna Nicole.
707Cops and Robbers13.11.2018
W nocy trójka napastników napada na furgonetkę z pieniędzmi. Kristen, dzięki monitoringowi, udaje się zidentyfikować samochód rabusiów. Trafiają na trop byłego pracownika firmy ochroniarskiej. Podczas rozmowy wszystkiego się wypiera, ale ocalały konwojent rozpoznaje w nim jednego z napastników. Gdy Bell i Zidan jadą go aresztować - znajdują jego ciało. Agenci typują pozostałych złodziei, to koledzy zabitego z pracy. Szukają też osoby w firmie ochroniarskiej, która podała im trasę furgonetki. Dochodzi do drugiego napadu, tym razem z użyciem C-4. FBI namierza kreta napastników. Godzi się on im pomóc, zakładają mu podsłuch i jadą za nim do magazynu, gdzie ma się spotkać z resztą gangu. Zidan i Bell, myśląc, że informator został zdemaskowany, wbiegają do budynku i znajdują się w pułapce: pomieszczenie jest zaminowane. Informator i reszta zniknęli. Zidanowi udaje się rozbroić ładunek. Złodzieje szybko zostają namierzeni, rusza pościg, który kończy się ich schwytaniem.
808This Land is Your Land20.11.2018
Zostaje porwany rosyjski chemik, dawniej twórca gazów bojowych. Bell aresztuje handlarza, który rozprowadza broń, jakiej użyto podczas porwania. Wobec grożącego mu dożywocia przekazuje FBI namiary na kupca: Freddy'ego Kernicka. Pochodzi z rodziny tzw. „suwerenów”, nie uznają rządu. Tylko jego siostra normalnie pracuje i mieszka w Nowym Jorku. Gdy ją odwiedzają jest u niej Kernick, udaje się go aresztować. Jest niezrównoważony, ale siostra zdradza, gdzie mają leśną posiadłość. Agenci szykują rajd i wpadają w zasadzkę, wycofują się. Dzięki urządzeniom z dronów wiedzą, że w jednym z budynków jest śmiercionośmy materiał chemiczny. Bell próbuje negocjować, w trakcie rozmowy dostrzega małe dzieci. Rusza z agentami, aresztują dorosłych, wynoszą dzieci. Brak jednego z Kernicków, Davisa. Zidan znajduje Rosjanina, ale po chemikaliach i Davisie nie ma śladu. Pojechał do miasta, gdzie ma być ogłoszony wyrok na jego ojca sądzonego za morderstwo. W ostatniej chwili Bell i Zidanowi udaje się powstrzymać go przed wypuszczeniem gazu.
909Compromised4.12.2018
Przed własnym domem zostaje zabity Damon Cruz, ginie również jego kolega, drugi zostaje ranny. Cruz okazuje się chronionym świadkiem, a koledzy to szeryfowie federalni. FBI podejrzewa przeciek, co potwierdza się, gdy giną kolejni ludzie z programu ochrony świadków. Bell i Zidan współpracują z szefem lokalnego biura szeryfów fedralnych Paulem Ackermanem. Podejrzenia o przeciek padają na rannego w pierwszym zamachu agenta. Zidan go szybko oczyszcza znajdując pod jego samochodem nadajnik GPS. Docierają do Amber Turner, również będącej w programie, która mogła być zamieszana we wrobienie szeryfa. Podczas przesłuchania Bell odkrywa, że za przeciekiem stoi sam szef Ackerman, w którym Turner była zakochana. Udaje mu się wymknąć, stawia FBI ultimatum: mają wypuścić Amber lub sprzeda przestępcom nazwisko następnego świadka. FBI zastawia pułapkę, Bell przebiera się za Amber, Ackerman zostaje schwytany zaledwie 30 metrów od kanadyjskiej granicy.
1010The Armorer's Faith11.12.2018
W Londynie amerykańscy agenci transportują Otana Reisa, pośrednika handlu bronią na czarnym rynku. W zamian za układ zgodził się wydać Martina Vickersa, najbardziej poszukiwanego przez FBI handlarza tym towarem. Reis miał pośredniczyć w sprzedaży 50 wyrzutni Javelin, którymi można strącać nawet samoloty. Tuż przed wejściem do samolotu zostaje zabity przez zamachowca. W Nowym Jorku do oddzialu FBI przybywają agenci nadzorujący operację schwytania Vickersa. Reis zawsze trzymał się w cieniu, mało kto osobiście się z nim spotkał, rozgłoszono więc, że przeżył atak. Omar Zidan jest do niego fizycznie podobny, mógłby się w niego wcielić, dotrzeć do handlarza i doprowadzić do zatrzymania. Zidan się zgadza, spotyka się z córką Vickersa, Arianną, pomyślnie przechodzi sprawdzanie. Umawiają się na spotkanie w porcie, by dobić targu. Tymczasem FBI odkrywa, że Reisa w Londynie zabili Czeczeni. Odkrywają też, że zlecenie wyszło od Arianny Vickers. W porcie czeka jej ojciec, Zidan sprawdza broń, przekazuje pieniądze. W tym momencie Arianna, która chce przejąć biznes, daje znać Czeczenom. Zabijają jej ojca, ostrzeliwują Zidana, nie spodziewali się jednak, że FBI zdążyło obstawić teren - zostają ujęci lub zabici.
1111
1212
1313

01 | Opis | Sezony

  • sezony/fbi-01
  • ostatnio zmienione: 20.01.2019