The Brave: sezon 1 (kpl)


Lp Ep Tytuł Premiera
101Pilot25.09.2017
Major Adam Dalton i wicedyrektor DIA Patricia Campbell

✔ W północnej Syrii zostaje uprowadzona amerykańska lekarka Kimberly Wells. Analitycy DIA docierają do informacji o porywaczach: to jedna z najbardziej radykalnych grup terrorystycznych Al-Nusra, która nie bierze jeńców dla okupu, tylko by wykonać na nich pokazowe egzekucje. ✔ Campbell uruchamia grupę Daltona, są najbliżej (stacjonują w Turcji). Ich pierwszym tropem jest kierowca samochodu, którym jechała lekarka, jednak zjawiają się zbyt późno: został zamordowany i to tuż przed ich przybyciem. Śledzący okolicę dron wychwytuje mężczyznę, prawdopodobnego zabójcę. Program do rozpoznawania twarzy wskazuje na Abu Akmutiego, prawą rękę przywódcy Al-Nusra, Burhana Baghdadiego. ✔ Agentom udaje się go schwytać, wiedzą jednak, że nie mają czasu na przesłuchania. Amir wciela się w rolę innego więźnia i finguje ucieczkę uwalniając Akmutiego. Kradną samochód, terrorysta każe Amirowi zawieźć się do kryjówki Al-Nusra. Amir ma podsłuch, amerykański wywiad natychmiast namierza wskazane miejsce. By nie ryzykować życia Amira Jaz likwiduje Akmutiego strzałem ze snajperki. ✔ Tymczasem kamera drona pokazuje, jak z kryjówki wyjeżdża kilka samochodów, Dalton natychmiast kieruje się ich śladem. Podjeżdżają pod szpital - wtedy wychodzi na jaw, dlaczego Al-Nusra porwało lekarkę: Burhan Bagdadi został ranny, dr Wells ma go zoperować. ✔ Campbell dostaje od swoich przełożonych nowy rozkaz: priorytetem staje się zabicie przywódcy terrorystów, a nie uwolnienie Amerykanki. Wicedyrektor rozumie, że taka decyzja oznacza w praktyce śmierć Kimberly Wells. ✔ Rozumie to też Dalton, podejmuje ryzko: wchodzi jawnie do szpitala, pozostała część „Omegi” dostaje się tam niepostrzeżenie. Dalton od razu jest przechwycony przez ochroniarzy Baghdadiego - prowadzą go do kierującej teraz nimi żony terrorysty. Major przedstawia się jako prywatny ochroniarz wynajęty do uwolnienia lekarki. Pokazuje trzymany w dłoni plastyczny materiał wybuchowy i mówi, że nie interesuje go polityka, tylko zakładniczka, więc albo z nią wyjdzie, albo wszyscy wylecą w powietrze. ✔ Gdy żona Baghdadiego wysyła ludzi po Wells, Dalton pozbawia ją przytomności i - już ze swoją ekipą - uwalnia lekarkę. ✔ „Omega” opuszcza szpital, w Waszyngtonie konsternacja: nie zabili Baghdadiego. Taki jednak był plan Daltona: w szpitalu mogli zginąć postronni ludzie. Podłożył materiał wybuchowy żonie Baghdadiego i gdy ta, po odzyskaniu przytomności, wraz z mężem opuściła szpital i odjechali kawałek: detonował ładunek.

202Moscow Rules2.10.2017
303The Greater Good9.10.2017
404Break Out16.10.2017
505Enhanced Protection23.10.2017
Ezekiel Carter, Jaz Khan i Joseph McGuire w bazie w Turcji

✔ Nasłuch wywiadowczy wychwytuje rozmowę nigeryjskich rebeliantów, pada w niej nazwisko Webba, ambasadora USA w tym kraju. Zaniepokojona Campbell wysyła zespół Daltona, by przejął bezpośrednią ochronę ambasadora przed jego wystąpieniem na konferencji pokojowej w Lagos1). ✔ Zadanie wydaje się proste, a na pełnych nigeryjskiej policji ulicach nie wyczuwa się zagrożenia. Nagle rozlega się oddalona o kilkanaście przecznic eksplozja: wybucha ładunek w galerii handlowej. Przerażony ambasador mówi, że wybrała się tam na zakupy jego żona z nieliczną ochroną. To ona była prawdziwym celem rebeliantów. ✔ „Omega” dociera do galerii, w tym czasie Campbell poznaje żądania rebeliantów: władze Nigerii mają uwolnić ich przywódcę generała Obu oskarżonego o zbrodnie wojenne. Problem w tym, że Obu zmarł w swojej celi dwa dni wcześniej, informacja ta była utrzymywana w tajemnicy. ✔ Grupa Daltona musi za wszelką cenę dostać się do środka i uwolnić żonę ambasadora, zanim rebelianci dowiedzą się o Obu. Nie ma czasu na kroki dyplomatyczne, muszą działać niezauważenie. Podejście do galerii ostrzeliwuje z dachu jeden z napastników, likwiduje go Amir. Pozostali wchodzą do budynku. ✔ W środku nie napotykają na opór, rebelianci zaprowadzili wszystkich zakładniów na piętro galerii. By mieć pełne rozeznanie Carter, udając klienta, pozwala się schwytać. Dzięki temu dołącza do reszty więźniów i może informować Daltona o sytuacji. ✔ Na zewnątrz sytuacja się komplikuje, przybyli nigeryjscy antyterroryści. Ich siłowe weście może doprowadzić do rzezi. Campbell poleca Amirowi, który pozostał poza galerią, by porozmawiał z ich dowódcą. Udaje mu się przekonać Nigeryjczyka, by wstrzymał atak. ✔ Reszta „Omegi” dostaje się do pomieszczenia sąsiadującego z tym, w którym rebelianci trzymają zakładników. Dzieli ich cienka ściana. Dalton wpada na pomysł - upewnia się, że analitycy w Waszyngtonie mają podgląd ze sklepowych kamer. Widzą oni zarówno agentów, jak i porywaczy. Analitycy nakierowują ludzi majora na oddanie strzałów przez ścianę. ✔ Plan kończy się powodzeniem: rebelianci zostają zabici. „Omega” uwalania zakładników, ale gdy wydaje się, że wszystko skończyło się dobrze, okazuje się, że brakuje małej dziewczynki. Dalton i Jaz wracają po nią i zostają ostrzelani - w środku pozostał też jeden z terrorystów. ✔ Napastnikowi udaje się schwytać dziecko, używa je jako żywej tarczy. Dalton robi wszystko, by go zagadać, Jaz z karabinem snajperskim próbuje znaleźć dogodną do strzału pozycję. Major oszukuje rebelianta mówiąc, że ma na linii generała Obu. Rzuca w jego stronę telefon, gdy ten się po niego schyla - Jaz go zdejmuje.

606The Seville Defection30.10.2017
707It's All Personal6.11.2017
808Stealth13.11.2017
Zespół „Omega” w mongolskiej wiosce

✔ Mieszkańcy małej mongolskiej osady są świadkami, jak na niebie wybucha jakiś obiekt i płonąc przelatuje nad nimi, by rozbić się na odległych wzgórzach. ✔ Wydarzenie to stawia na nogi całą Agencję Wywiadu. Obiekt, który się rozbił, to rosyjski dron dalekiego zasięgu całkowicie niewykrywalny dla radarów. Wywiad ma informacje, że niedawno taki sam przeleciał wzdłuż miast zachodniego wybrzeża USA i żadna stacja go nie namierzyła. Zdobycie materiałów ochronnych z rozbitego w Mongolii drona pozwoli DARPA2) na właściwe przekalibrowanie radarów obronnych. ✔ „Omega” rusza do Mongolii, muszą się spieszyć, gdyż Rosjanie na pewno będą chcieli odzyskać dron. Przybywają za późno: wioska pasterzy jest częściowo spalona, na ziemi leży kilka ciał. Miejscowi początkowo biorą ich za agresorów, ale gdy McGuire pomaga opatrzyć jednego z rannych, sytuacja się upokaja. ✔ Z opowieści Mongołów wynika, że zostali napadnięci przez oddział Specnazu. Pokazują Daltonowi odległe wzgórze, miejsce upadku drona. Sytuacja staje się ekstremalna: wzgórze nie leży w Mongolii, tylko za odległą o kilka kilometrów granicą Chin. Campbell nie chce decydować za Daltona, ale ten - znając stawkę - postanawia przekroczyć granicę. Wybierają się tam na ślepo, bez łączności, granica jest naszpikowana aparaturą wychwytującą każde urządzenie elektroniczne. ✔ Pożyczają od pasterzy konie, ruszają do Chin. Na miejscu, już pieszo, docierają do miejsca kraksy. Są tam Rosjanie, ładują szczątki do ciężarówki. ✔ W Waszyngtonie wicedyrektor Campbell zostaje zaproszona na drinka przez rosyjskiego attaché, faktycznie szefa tamtejszej placówki wywiadu. Rosjanin sugeruje, by się wycofała, jeśli planuje robić coś w Mongolii. Ostrzega, że jej agenci wpadną w pułapkę, gdyż lecą już tam kolejne oddziały Specnazu. ✔ Campbell musi zrobić wszystko, by ratować Daltona. Wiedząc, że na pewno obserwuje ją teraz jakiś człowiek attaché, umawia się na kolejnego drinka, tym razem z koleżanką ze studiów, Azjatką. Rosjanie są przekonani, że spotkała się ze swoim chińskim agentem i odwołują dodatkowe oddziały. ✔ Dalton wysyła zespół, by zablokowali drogę ciężarówkom. Gdy pojazdy zatrzymują się przed zwalonym drzewem wskakuje do środka. Odcina kawałek powłoki ochronnej, podrzuca włączony telefon satelitarny. Gdy wyskakuje z wozu zostaje dostrzeżony, rusza za nim kilku komandosów. Stara się dotrzeć do miejsca spotkania z grupą, ledwo uchodzi z życiem. W ostatniej chwili jego ludzie likwidują pościg. ✔ Włączony telefon satelitarny zaalarmował chińskie wojsko, komandosi Specnazu zostają schwytani. „Omega” niepostrzeżenie wróciła na terytorium Mongolii.

909Desperate Times20.11.2017
1010Desperate Measures8.01.2018
1111Grounded15.01.2018
1212Close to Home: Part 122.01.2018
1313Close to Home: Part 229.01.2018

Opis | Sezony


1)
Lagos: największe miasto Nigerii, dawna stolica tego kraju.
2)
DARPA: Defense Advanced Research Projects Agency (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności), amerykańska agencja rządowa zajmująca się rozwojem technologii wojskowej.
  • sezony/brave-01
  • ostatnio zmienione: 17.01.2019