Magnum P.I. (2018)

Serial kryminalny z elementami komediowymi prod. USA. Wystartował we wrześniu 2018. Reboot jednego z najbardziej znanych seriali telewizyjnych pod tym samym tytułem. Jego pierwzowzór emitowany był w latach 1980-1988 i przyniósł ogromną popularność Tomowi Selleckowi.

Fabuła:

Thomas Magnum jest byłym żołnierzem, który wraz z trójką przyjaciół przeżył niewolę w Afganistanie. Po uwolnieniu wszyscy zdecydowali, że nie wrócą do normalnego życia, tylko przeniosą się na Hawaje. Nie bez znaczenia była także oferta Robina Mastersa, pisarza, który zrobił majątek na książkach opartych na opowieściach Thomasa i innych żołnierzy. Chcąc się odwdzięczyć wynajął Magnuma jako ochroniarza swej hawajskiej posiadłości, w której pozwolił mu za darmo mieszkać.

Magnum obowiązki ochroniarza pełni tylko proforma, tym bardziej, że rezydencją i tak zarządza Juliet Higgins, ex-agentka MI6 dość lekceważąco traktująca nowego lokatora. Głównym zajęciem Thomasa jest praca jako prywatny detektyw1). Jego przyjaciele zajęli się tym, w czym byli najlepsi: Orville „Rick” Wright założył sieć klubów, Theodore „TC” Calvin ma firmę helikopterową, a Sebastian Nuzo rozkręcił biznes zajmujący się wydobywaniem wraków. Ten ostatni ginie już w 1. odcinku, jego postać przewija się jednak w kolejnych epizodach podczas krótkich retrospekcji.

Akcja poszczególnych odcinków skupia się na dochodzeniach prowadzonych przez Magnuma, jako prywatnego detektywa. W każdej z tych spraw pomagają mu Wright i Calvin, często do akcji wkracza też Juliet Higgins. Jest sporo pościgów, strzelanin, może się to podobać. Jest też sporo sytuacji humorystycznych, co sprawia, że serial jest nie tylko kryminałem, ale potrafi też bawić.

Warto pamiętać, że za produkcję Magnum P.I. odpowiada stacja CBS, ta sama, która emituje już 9. sezon Hawaii Five-0. Seriale te na pewno będą się przeplatać, w Magnumie zdążyli się już pojawić dr Noelani Cunha (patolog sądowy) i Kamekona, oboje z Hawaii Five-0.

Obsada:

  • Jay Hernandez - Thomas Magnum
  • Perdita Weeks - Juliet Higgins
  • Zachary Knighton - Orville „Rick” Wright
  • Stephen Hill - Theodore „TC” Calvin
  • Domenick Lombardozzi - Sebastian Nuzo

Sezony:

(Serial #46)


1)
Literki „P.I.” w tytule to „private investigator”.
  • seriale/magnum-2018
  • ostatnio zmienione: 08.10.2018