Bancroft

Mini-serial sensacyjny prod. brytyjskiej. Po raz pierwszy emitowany w grudniu 2017.

Fabuła:

Ten krótki, 4-odcinkowy thriller sensacyjny udał się Brytyjczykom. Nie jest to opowieść ani nudna, ani w typowym dla ich produkcji telewizyjnych stylu, gdy tak właściwie cokolwiek oglądamy mamy wrażenie, że oglądamy to samo - ale z innymi aktorami. Bancroft utrzymuje w napięciu karmiąc widza powoli, bez pośpiechu - i gdy myślimy, że coś już się wyjaśniło, nagle okazuje się, że byliśmy w błędzie.

Odnosząca spore sukcesy w pracy inspektor1) Elizabeth Bancroft niespodziewanie zderza się konsekwencjami wydarzeń sprzed 27 lat. Gdy ambitna sierżant Katherine Stevens, którą przełożony odesłał do rozwiązywania niewyjaśnionych spraw, stara się rozwiązać zagadkę morderstwa młodej kobiety, zagrożona jest nie tylko kariera Bancroft, ale i życie innych osób.

Serial jest pojedynkiem dwóch kobiet: charyzmatycznej Bancroft, która ma nawet szanse na awans do ścisłego dowództwa policji i młodej sierżant Stevens, która ma już dość odsyłania jej do mało istotnych prac biurowych. Stevens postanawia za wszelką cenę wyjaśnić zbrodnię sprzed wielu lat, a im bardziej drąży, tym bardziej odkrywa prawdę o samej Bancroft, która - jak się okazuje - tę zbrodnię popełniła.

Bancroft początkowo próbuje różnych intryg, by odsunąć Stevens od sprawy. Gdy to nie działa, próbuje się z nią zaprzyjaźnić, zapraszać ją do swego domu. Jednocześnie usuwa świadków, którzy mogliby ją obciążyć (jak emerytowanego komisarza, który przed prawie trzema dekadami prowadził śledztwo przydzielone teraz młodej sierżant), kradnie dowody.

Serial nie kończy się happy endem - Katherine Stevens rozwiązuje zagadkę zbrodni, ale przypłaca to śmiercią z rąk pani inspektor. Elizabeth Bancroft udaje się uniknąć zdemaskowania. To jednak nie koniec historii, gdyż sieć ITV, odpowiedzialna za Bancroft, w lutym 2018 zapowiedziała powstanie 2. sezonu2).

Obsada

  • Sarah Parish - inspektor Elizabeth Bancroft
  • Faye Marsay - sierżant Katherine Stevens
  • Linus Roache - Tim Fraser, mąż Laury
  • Lily Sacofsky - Laura Fraser
  • Adam Long - Joe Bancroft, syn Elizabeth
  • Charles Babalola - sierżant Andy Bevan

Sezony:

(Serial #47)


1)
Oryg. „Det. Superintendent”. Stopień ten nie zawsze oznacza tę samą rangę w różnych okręgach Wielkiej Brytanii. Na potrzeby opisu przyjąłem „inspektor”.
2)
Źródło: ITV.com
  • seriale/bancroft
  • ostatnio zmienione: 29.10.2018