Zoe McLellan

Zoe McLellan

Ur. 6 listopada 1974. Aktorka amerykańska.

Wychowała się w małym miasteczku Port Orchard niedaleko Seattle, mieszkała tam do ukończenia liceum. Po szkole wyjechała do Kaliforni szukając szczęścia jako aktorka. Udało jej się dostać do obsady filmu Zbrodnie wyobraźni (1994), gdzie zagrała epizodyczną rolę. Filmowej kariery nie zrobiła, choć w paru obrazach pokazała się na pierwszym planie, np. jako Marina Pretensa w Lochy i smoki (2000) czy w telewizyjnym dramacie fantastycznym One Fall (2011) jako Julie Gardner.

W serialach też nie przebiła się do ścisłej czołówki, mimo kilku ról w głównych obsadach. Do tych najbardziej znanych można zaliczyć bosman Jennifer Coates w J.A.G. Wojskowe Biuro Śledcze (pojawiła się w 63 odcinkach), Seks, kasa i kłopoty (wszystkie odcinki), jedna z głównych ról w Agenci NCIS: Nowy Orlean i trwający obecnie Designated Survivor, do którego dołączyła w 2. sezonie jako doradczyni prezydenta Kendra Daynes.

W 2016 przechodziła dość trudny rozwód, dlatego też musiała odejść z Agenci NCIS: Nowy Orlean, by zająć się sprawami osobistymi. Na chwilę obecną (27.03.2018) można co jakiś czas wyczytać informacje o jej ewentualnym powrocie do obsady tego serialu jako agentka Meredith Brody. Choć biorąc pod uwagę, że ma już eksponowaną rolę u boku Kiefera Sutherlanda, nie wydaje się to realne.

Seriale:

Epizody:

  • ludzie/zoe-mclellan
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018