Vanessa Ferlito

Vanessa Ferlito

Ur. 28 grudnia 19771). Aktorka amerykańska pochodzenia włoskiego.

Wychowała się w nowojorskim Brooklynie. Ojca nie znała, zmarł z przedawkowania heroiny, gdy miała niespełna 2 lata. Dorastając pomagała matce w salonie fryzjerskim, przez krótki czas spełniała się jako modelka, dała się poznać jako notoryczna klubowiczka. Stara się ukrywać informacje ze swego życiorysu, przez wiele lat tajemnicą było, kiedy tak naprawdę się urodziła. Przemilcza też kwestie swego wykształcenia. Obecnie (2018) jest samotną matką wychowującą 11-letniego syna.

Aktorstwo pociągało ją od dzieciństwa, w domu często improwizowała różne scenki. Prawdziwą szansę dostała w 2001 dostając rolę w jednym z odcinków Rodziny Soprano. Rok później trafiła do kina niezależnego jako Jordan Nash w On_Line. Pojawiała się dość regularnie w 3. sezonie serialu 24, a od 2004 była w stałej obsadzie dwóch pierwszych sezonów CSI: Nowy Jork (detektyw Aiden Burn).

Wystąpiła w kilku ciekawych filmach: Grindhouse: Death Proof (2007) Quentina Tarantino, Wall Street: Pieniądz nie śpi (2010) czy Twardziele (2012) u boku Al Pacino i Christophera Walkena. Od 2016 jest jedną z głównych bohaterek NCIS Nowy Orlean jako Tammy Gregorio, była agentka FBI, która przeszła do pracy w NCIS.

Seriale:


1)
W polskiej Wikipedii widnieje rok 1980 - to błąd.
  • ludzie/vanessa-ferlito
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018