Titus Welliver

Titus Welliver

Ur. 12 marca 1961. Aktor amerykański.

Nie miał spokojnej młodości: jego siostra i brat zmarli w wyniku chorób, drugi z jego braci został zamordowany wraz z ich macochą. Po skończeniu 20 lat postanowił studiować aktorstwo (Uniwersytet Nowego Jorku), a na ekranach pojawił się w roku 1990: zagrał mało znaczącą rolę w filmie Navy SEAL (z Charlie Sheenem) i w jednym epizodzie serialu sensacyjnego Matlock. Przez kolejne lata taka właśnie była jego kariera: role drugo-, trzecioplanowe i pojedyncze odcinki seriali.

Kariery filmowej nie zrobił, choć można go było zobaczyć w znanych produkcjach: Air Force One (1997, z Harrisonem Fordem), Człowiek na krawędzi (2012, z Samem Worthingtonem) czy Argo (2012, oscarowy film Bena Afflecka).

Za to lepiej powodziło mu się w serialach, w których na poważniej zaistniał w jednej z głównych ról Brooklyn South jako policjant Jack Lowery. W westernowym Deadwood pojawił się w 27 z 36 wszystkich odcinków, a w niezapomnianych Sons of Anarchy mogliśmy go oglądać jako Jimmy O'Phelana, członka IRA zabitego w finale 3. sezonu przez swego dawnego przeciwnika Chibsa.

W 2015 dostał swoją kolejną wielką szansę obsadzając rolę Hieronymusa „Harry'ego” Boscha, tytułowego bohatera serialu Bosch.

Seriale:

  • ludzie/titus-welliver
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018