George Raymond Stevenson

Ray Stevenson

Ur. 25 maja 1964. Aktor brytyjski pochodzący z Irlandii Północnej.

Wychował się w Anglii, jego ojciec był pilotem RAF. Po skończeniu szkoły próbował różnych zajęć, był m.in. projektantem wnętrz, w końcu zdecydował się na szkołę teatralną. Ukończył ją mając prawie 30 lat.

Jako aktor miał sporo szczęścia, szybko (1995) udało mu się zdobyć jedną z głównych ról w serialu. Był to brytyjski Band of Gold, grał w nim przez dwa pełne sezony. Po kilku latach i mniejszych epizodach w 1998 znów dostał ważną obsadę: detektywa Baynhama w policyjno-sensacyjym City Central.

Jednak Stevenson o wiele lepiej spełniał się jako aktor filmowy. Po drobniejszych występach pojawił się w Królu Arturze (2004) u boku Clive'a Owena. Od tej pory stał się etatowym twardzielem, mogliśmy go zobaczyć jako Volstagga w serii filmów o Thorze, zagrał w kontynuacji Punishera, w Trzech muszkieterach, G.I. Joe Odwet i wielu innych znanych filmach akcji.

Kariera filmowa nie przeszkodziła mu w telewizyjnej. W 2005 został Titusem Pullo w produkcji Rzym - ktokolwiek oglądał ten serial z pewnością bardzo docenił jego występ. W 2012 pojawił się w 9 odcinkach Dextera, za co został nominowany do nagrody Saturn. Był też w głównej obsadzie 3. i 4. sezonu Black Sails.

Seriale:

  • ludzie/ray-stevenson
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018