Michael Weatherly

Michael Weatherly

Ur. 8 lipca 1968. Aktor amerykański.

Pochodzi z Nowego Jorku, jego rodzina posiada irlandzkie korzenie. Po szkole średniej próbował swych sił na studiach, przewinął się przez trzy uczelnie nie kończąc żadnej z nich.

Jako aktor zadebiutował w jednym z epizodów The Cosby Show w 1991, poważniejszą rolę dostał dopiero w komedii Oszołom Show (1997) u boku Rodney'a Dangerfielda i Burta Reynoldsa. Długo nie mógł się przebić do głównej obsady. Kiedy wydawało się, że już na zawsze pozostanie aktorem drugo- i trzecioplanowym, wygrał casting na Logana Cale w serialu Cień anioła. Wystąpił w nim w prawie wszystkich odcinkach1), a rola ta ułatwiła mu zdobycie kolejnej: agenta Anthony DiNozzo w serialu NCIS.

Jako DiNozzo spędził na planie prawie 14 lat: 13 pełnych sezonów, 306 odcinków. W tym czasie praktycznie nigdzie indziej nie występował, poza drobnymi epizodami w kilku filmach telewizyjnych. Znów wydawało się, że będzie wiecznym „numerem drugim”, jednak w 2016 dostał propozycję wcielenia się w główną postać serialu Bull, diametralnie różniącego się od NCIS. Postanowił skorzystać z szansy i tak oto Anthony DiNozzo zniknął z ekranów. Bull obecnie zakończył swój 2. sezon, ale biorąc pod uwagę wysoką oglądalność (10-11 mln. widzów na odcinek) jest spora szansa, że będzie kontynuowany dalej.

Weatherly był dwukrotnie nominowany do Saturna, ale - co ciekawe - nie za swą najbardziej znaną rolę DiNozza, tylko za Cale'a w Cieniu anioła.

Seriale:


1)
W Cieniu anioła Weatherly wystąpił w 42 z 43 odcinków.
  • ludzie/michael-weatherly
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018