Indira Varma

Indira Varma

Ur. 27 września 1973. Aktorka brytyjska.

Pochodzi z „międzynarodowej rodziny”: ojciec przybył do Wielkiej Brytanii z Indii, matka była Szwajcarką pochodzenia włoskiego. Ma gruntowne wykształcenie teatralne, ukończyła londyńską Royal Academy of Dramatic Art (tą samą, którą kończyli m.in. Kenneth Branagh czy Roger Moore).

W filmie zadebiutowała w 1996 jako Maya w Kama Sutra: A Tale of Love, rok później wystąpiła w gejowskiej czarnej komedii Clancy's Kitchen. W kolejnych latach starała się obsadzać już poważniejsze role, co doprowadziło ją m.in. do wcielenia się w królową w filmie Exodus: Bogowie i królowie (2014).

W serialach na poważniej zaistniała w 1999 w Psychos, dość dobrze ocenionej brytyjskiej miniserii o młodych lekarzach. Polski widz mógł ją zobaczyć we wspólnej produkcji HBO i BBC Rzym, w której w 1. sezonie odegrała rolę Niobe, żony głównego bohatera Luciusa Vorenusa. Pojawiła się też m.in. w serialach Luther i Human Target.

Nie jest aktorką wysoko ocenianą (czyli: nagradzaną), ale też nie odegrała nigdy jakiejś ważnej, głównej roli, by taką się stać. Gdy już wydawało się, że jej gwiazda przygasa, wystąpiła jako Ellaria Sand w Gra o tron, co przyniosło jej wreszcie pierwszą w życiu nominację do nagrody Gildii Aktorskiej.

Seriale:

  • ludzie/indira-varma
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018