Frankie Adams

Frankie Adams

Ur. 3 stycznia 1994. Aktorka nowozelandzka.

Pochodzi z Samoa, jest po części Aborygenką. Gdy miała 4 lata jej rodzina przeniosła się do Nowej Zelandii.

Karierę aktorską dopiero rozpoczyna, choć występuje już od 2010. W wieku 16 lat dostała się do obsady Shortland Street (jako Ula Levi), gdzie pojawiała się regularnie we wszystkich pięciu sezonach. Produkcja ta była, jak dotąd, najdłuższą operą mydlaną w Nowej Zelandii.

W 2016 pojawiła się w dwóch epizodach australijskiego serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet. Zawodowy przełom nastąpił rok później: najpierw obsadziła główną rolę w dramacie One Thousand Ropes, który był nowozelandzkim kandydatem do Oscara1), a następnie wcieliła się z sierżant marsjańskich marines Robertę Draper w futurystycznym serialu Expanse.

Pod koniec 2018 będzie miała miejsce premiera Zabójczych maszyn, amerykańsko-nowozelandzkiego filmu akcji & science-fiction, w którym dostała jedną z głównych ról kobiecych. Film zapowiadany jest jako „epicka saga”, oglądając teasery skojarzył mi się nieco z ostatnim Mad Maxem. Za produkcję Zabójczych maszyn odpowiada Peter Jackson (Władca pierścieni, Hobbit).

Adams trenuje boks, nie ma w tej dyscyplinie większych osiągnięć, brała m.in. udział w charytatywnym turnieju walk Fight For Life.

Seriale:


1)
Film ostatecznie nie został nominowany.
  • ludzie/frankie-adams
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018