Chris O'Donnell

Chris O'Donnell

Ur. 26 czerwca 1970. Amerykański aktor i producent filmowo-telewizyjny.

Z pochodzenia Irlandczyk, zanim na poważnie zajął się karierą filmową jeszcze jako nastolatek był modelem i aktorem w reklamach. Następnie na zmiany uczył się i próbował sił w aktorstwie. Został magistrem marketingu, zaczął studiować prawo, w końcu jednak zarzucił naukę skupiając się już tylko na zawodzie aktora.

Od początku kariery miał szczęście do ról w dobrych i filmach: np. w Smażonych zielonych pomidorach (1991) zagrał brata Idgie, który zginął pod kołami pociągu. W Więzach przyjaźni (1992) wystąpił u boku Matta Damona i Bena Afflecka, w tym samym roku wcielił się w rolę opiekuna niewidomego pułkownika Slade (Al Pacino) w filmie Zapach kobiety. Był też D'Artagnanem w jednej z lepszych ekranizacji Trzech muszkieterów (1993, z Charlie Sheenem, Kieferem Sutherlandem i Oliverem Plattem). Gorzej mu poszło jako Robinowi w filmach o Batmanie: Batman Forever (1995) i Batman & Robin (1997). Za ten ostatni występ był nominowany do filmowej anty-nagrody Złota Malina.

Nie należy do aktorów rzucająch się na każdą rolę: zagrał raptem w 22 filmach i 11 serialach. Ale też nie musi szukać ról: od 2009 jest gwiazdą serialu NCIS: Los Angeles i na dzień dzisiejszy (26 marca 2017) wystąpił już w 186 odcinkach zarabiając 150 tys. dolarów za każdy z nich1).

Seriale:

Epizody:


1)
Źródło: Fame10.com
  • ludzie/chris-odonnell
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018