Chad L. Coleman

Chad L. Coleman

Ur. 6 września 1974. Aktor amerykański.

Wychował się w rodzinie zastępczej. Jako nastolatek trenował lekką atletykę, ale jego dalszy rozwój jako sportowca uniemożliwiła kontuzja kolana. Zaczął uczyć się aktorstwa, udało mu się zdobyć stypendium Virginia Commonwealth University. Po pierwszym roku nauki zaciągnął się do armii. Przez cztery lata podróżował po świecie jako wojskowy operator kamery.

Nie przeszkodziło mu to już wtedy próbować swych sił jako aktor. W filmie zadebiutował w 1993 w epizodycznej roli Icemana w Gliniarz z Nowego Jorku. Jednak kariery na dużym ekranie nie zrobił, grał głównie podrzędne postaci, choć raz (w obrazie Szefowie wrogowie, 2011) w doborowym towarzystwie: Jennifer Aniston, Colin Farrell, Kevin Spacey i Jamie Foxx.

W serialach powiodło mu się lepiej. Na początku epizody, rozpoczął od występu w 1992 w dwóch odcinkach sitcomu Tu i teraz. W 2004 objął jedną z ważniejszych drugoplanowych ról w Prawo ulicy. Był wśród głównych bohaterów Jak ja nie znoszę mojej córki, zaliczył kilka epizodów w Arrow. W latach 2012-2015 wystąpił w 22 odcinkach serialu Żywe trupy, a od 2015 gra Freda Johnsona w Expanse.

Ma bardzo aktywne konto na Twitterze, zamieszcza tam wpisy o produkcjach, w których występuje (aktualnie jest tam sporo o serialu Orville, Coleman gra tam Klydena).

Seriale:

  • ludzie/chad-coleman
  • ostatnio zmienione: 12.08.2018